Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

U16 Dél: ’Nádudvar a bajnok, második Bácsbokod, harmadik Bácsalmás

2013.05.22

s-13.04.27.-bacsalmas---janoshalma-3-3--1-2--003.jpg Labdarúgás Szép az a bronzérem is... Bács-Kiskun megyei serdülő bajnokság U16-os korcsoport. Egy fordulóval a 2012-2013. évi bajnokság zárása előtt Délen eldőlt a bajnoki cím illetve a második és harmadik helyezés sorsa. ’Nádudvar utolsó mérkőzésén, Bácsalmáson is győzött. ’Bokod és Bácsalmás Tataháza ellen még játszik egy-egy mérkőzést, győzelmük talán nem lehetetlen.

Bácsalmás – Nemesnádudvar 1-5 (0-3)
2012-2013. évi megyei serdülő bajnokság 22. forduló. Bácsalmás, 2013. május 21. Vezette: Rácz Béla – Tóth Pál. Bácsalmás: Koncsok Ervin – Szabó László, Németh Olivér, Mátrai Roland (Panyik Krisztofer 80.’), Demeter Dominik (Halász Tamás 46.’), Koncsok Erik, Nincsevics Roland, Schneider Bence (Tandari Martin 66.’), Figura Ákos (Balogh Benjámin 78.’), Barta Ákos (Horváth Patrik 85.’). Edző: Bögre Károly. Nemesnádudvar: Oberst Dániel – Iván Balázs, Wittmann Róbert, Varga Erik, Lei Róbert, Török Dániel, Szalai Gábor, Tóth Norbert, Harsányi Martin, Bekő Áron, Mindszenti Énok Ramón. Edző: Éles Béla.
42

Az eredmény alakulása: 2. perc: Harsányi Martin 0-1. 18. perc: Harsányi Martin 0-2. 42. perc: Harsányi Martin 0-3. 56. perc: Figura Ákos 1-3. 65. perc: Harsányi Martin 1-4. 89. perc: Bekő Áron 1-5. Sárga lap: Szabó László 68. perc, Varga Erik 68. perc, Németh Olivér 88. perc. A bajnokcsapat, egyben a mezőny legeredményesebb góllövője: Mindszenti Énok Ramón 74 gól. Ezzel a 2012-2013-as megyei serdülő bajnokság gólkirálya. A lejátszott mérkőzéseken átlagosan, több mint 3,5 gólt helyezett az ellenfelek kapujába. Nos, azt, hogy ő ne tudjon gólt lőni a PVSE kapujába, ezt már megoldotta a hazai védelem, csakhogy Harsányi Martin is a pályán volt, aki most négy, a bajnokságban 39 gólig jutott, jól kiegészítve Mindszentit...

Az is örömteli, hogy a 2012-2013-as bajnoki évben a harmadik helyen végző PVSE U16-os csapat már versenyben volt a bronznál nemesebb anyagból készült éremre is. A második helyezett Bácsbokod együttese például már csak két döntetlent – 3-3, 0-0 – tudott elérni a bácsalmási csapat ellen. Viszont a negyedik helyezett Jánoshalma elleni mérkőzéseken is döntetlen született – 2-2, és 3-3 – míg a bajai KinderBall ellen nem várt vereség hazai pályán, majd a tavaszi visszavágón, már Baján PVSE győzelem született. Az ötödik Baja mögötti csapatokat már oda-vissza legyőzte a PVSE.
A elhalasztott Bácsalmás – Tataháza mérkőzést 2013. május 23-án, csütörtökön 16 órai kezdettel játsszák le a csapatok, amellyel az U16-os korosztály számára, Bácsalmáson mindenképpen, véget ér a bajnoki év...

A mappában található képek előnézete 13.05.10. Bácsalmás - Szeremle 5-1 (3-1) MSD U16